
Nintendo Switch: Co kryje się w środku? [WIDEO]
![Nintendo Switch: Co kryje się w środku? [WIDEO]](https://staging.cdaction.pl/wp-content/uploads/2025/03/490c96cb-2b41-4d25-ab6b-7feef408953c.jpeg)
Oczywiście poza chipem Nvidii, który wygląda bardzo podobnie jak Tegra X1 z Shield Android TV? I jak łatwo będzie takiego Switcha naprawić?
Odpowiedzi na te pytania znalazł serwis iFixit, który poza dokładnym poradnikiem przygotował również trwające niecałe cztery minuty wideo świetnie pokazujące, jak łatwo jest nową konsolę Nintendo rozebrać (co jest o tyle istotne, że ma przecież wbudowany wentylatorek, który po pewnym czasie wypadałoby przeczyścić).
Zła wiadomość jest taka, że o ile sama konsola i kontrolery – choć do tanich nie należą – mają w środku sporo drogo wyglądających komponentów, to wyceniony na 90 $ (czyli z podatkami ok. 450 złotych) dock składa się głównie z plastiku i paru tanich chipów odpowiedzialnych za HDMI i USB…

Czytaj dalej
11 odpowiedzi do “Nintendo Switch: Co kryje się w środku? [WIDEO]”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Ten dock ogólnie jest najgorszą częścią Switcha. Jego powierzchnia może porysować ekran konsoli przy wyciąganiu i wkładaniu, a do tego bardzo słabo utrzymuje konsolkę. Wystarczy lekko szturchnąć i już się rozłącza.
Nie można używać Joy-Cons bezprzewodowych obok urządzeń wymienionych. Może mieć wpływ na działanie w tym zakłócenia czy utrata łączności.|-Za Telewizorem|-Blisko akwarium|-W miejscu lub pod obiektami metalowymi|-W miejscu gdzie znajduje się duża ilość kabli|-Gdzie znajdują inne bezprzewodowe urządzenia|-Laptopów, tabletów|-bezprzewodowych: słuchawek, głośników, drukarek, telefonów|-Mikrofali|-USB 3.0-Kompatybilnych urządzeń takich jak dyski twarde, urządzeń odczytu linii papilarnych , rozdzielaczy LAN
* oficjalny komunikat od Nintendo. W razie problemu z Joy-Cons upewnij się zanim oddasz do naprawy lub skontaktujesz się ze wsparciem.
Wytłumaczy mi ktoś co mają do Joy Conów akwaria? Nie pojmuję tego.
Łatwy demontaż i bez utrudnień. Brawo dla Nintendo. Np. Xbox 360 w środku nic szczególnego ale obudowa i jej otwarcie to męka. MS i jego wadliwe zaczepy podobno 100% takie były do czasów Slim.
Prawdopodobnie wieksze skupiska wody odbijają sygnał z tych joikonow w stronę księżyca. Nie jestem ekspertem ale tak przypuszczam.
@gamingman21 – pilot od TV działa nawet kierując na ścianę.
@LowcaOwca – Pewnie chodzi o napowietrzacze do akwarium.
Jak stracicie połączenie z Joy-Cons to wchodzicie w menu rozłączenie kontrolera i nie nawiążecie połączenia z Joyem możliwe jest tylko ponowienie sygnału po wyłączeniu konsoli i ponownym włączeniu nastąpi odnowienie sygnału. Dziwne że MS i Sony nie mieli takiego pomysłu u nich pad się łączy przy włączonej konsoli. U Nintendo to nawet dotykowy ekran nie ułatwia sprawy gdzie dało by się zarządzać lepiej niż u konkurencji ale lepiej teoretycznie niż technologicznie.
„sporo drogo wyglądających komponentów, to wyceniony na 90 $” – Wielkie N przed premierą mówiło że nie będzie dokładać do konsoli ta ma zarabiać na siebie od początku.
@cali z tym co powiedziałeś o xbox’ie się nie zgodzę. Właśnie jakieś 2h temu rozbierałem egzemplarz z początku (dokładnie rok 2006) i jeżeli wiesz co robić gdzie wcisnąć zatrzask to nie ma problemu z rozebraniem. Więcej problemu miałem z ps3 slim które ma dziwne śruby niż z xbox’em.