
Konsola Nvidii oficjalnie trafia do Polski

Nazywa się Nvidia Shield i działa pod kontrolą Androida w wersji 6.0 – a dokładniej to Android TV, który ma interfejs lepiej przystosowany do telewizorów, pilotów i padów, niż wersja tabletowo-smartfonowa.
Jest oczywiście zgodna z softem ze sklepu Google’a, a dodatkowo Nvidia dorzuca własny sklep, który zawiera już wstępnie sprawdzone gry, często dodatkowo zoptymalizowane pod kątem Shielda lub wręcz dostępne tylko dla niego.
Oczywiście da się na niej uruchomić nie tylko gry, świetnie sprawdzi się również jako odtwarzacz do multimediów: z karty pamięci, pendrive, zewnętrznego HDD-ka, sieci lokalnej lub internetu. I to w praktyce w dowolnej rozdzielczości, z 4K@60 Hz włącznie.
W zestawie znajduje się (prócz kabli i zasilacza) także bezprzewodowy pad z wbudowanym mikrofonem, a Shieldem sterować zarówno przy pomocy gałek i przycisków, jak i głosowo. Wystarczy nacisnąć przycisk włączający mikrofon, powiedzieć o co chodzi, a Google przepuści to przez swoją wyszukiwarkę i zaprezentuje wyniki. Niezależnie od tego, czy to tytuł filmu, nazwa gry, zapytanie o pogodę czy termin najbliższego meczu naszej reprezentacji.
Ale co nie mniej ważne, prócz dostępu do gier tworzonych z myślą o sprzęcie z systemem Google’a, Nvidia Shield pozwala również na streaming gier z domowego peceta lub z chmury Nvidii. To pierwsze jest darmowe, to drugie (czyli GeForce NOW) – darmowe przez 3 miesiące. Potem trzeba płacić 10 euro miesięcznie, w zamian uzyskując na przykład możliwość gry w Wiedźmina 3.
W Full HD, przy 60 fpsach i w jakości lepszej niż na konsolach.
Kruczek jest taki, że niektóre tytuły trzeba dodatkowo kupić, ale za to prócz dostępu do nich w GeForce NOW dostaje się również klucz Steamowy lub GOG-owy, a ceny są takie, jakby kupowało się gry tylko w wersji normalnej.
I na koniec jeszcze ceny i daty:

Jak widać, data premiery to 20 czerwca, a cena wersji podstawowej to 899 zł.
W sprzedaży będą również osobno bezprzewodowe pady (jeden jest w zestawie, ale przez USB można podłączyć dowolny – a także klawiaturę i mysz), pilot i podstawka (w cenach mało atrakcyjnych, ale to już dodatki bardzo opcjonalne).
Prócz wersji podstawowej pojawi się także Pro, z wbudowanym HDD-kiem 500 GB, za 1299 zł. Do zwykłego Shielda też można jednak zewnętrzny dysk HDD przez USB podłączyć, więc cena Pro nie jest już tak atrakcyjna.

Czytaj dalej
10 odpowiedzi do “Konsola Nvidii oficjalnie trafia do Polski”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
W dodatku w cenie, która sprawia, że to najtańszy sposób na ukończenie Wiedźmina 3!
Mlem! I nagle przestało mi się opłacać ściągnięcie tego sprzętu zza granicy :B
Zaskoczyliście mnie, bo to całkiem przyzwoita oferta. Warunek jest taki, że bez dobrego neta się nie obędzie. W sumie jak policzyć same gry z androida + doliczyć gry możliwe do odpalenia na emulatorze + gry z biblioteki Nvidi (ta może i się nie umywa do ilości na Steamie ale są to porządne pozycje) to jest to całkiem spoko sprzęt w niezbyt wygórowanej cenie.
Szkoda tylko, że nie popykam na tym w Uncharted 4 🙁
Za tę kasę wolałbym kupić nowego Radeona.
Pytanko: jak to dokładnie działa ? Jeśli mam np. Battlefielda 4 na Originie – mogę używać tej konsoli zamiast mojego PC i grać na na wyższych ustawieniach graficznych ?Co z grami starszymi,które nie wymagały połączenia z netem albo które nie są podpięte do żadnej z używanych dzisiaj usług ?
Byle nie powtórzyła sukcesu ouya
@Sparhawk1111|to zwykły stream jeżeli streemujesz ze swojego pc to będzie wyglądać tak samo jak na twoim pc albo i gorzej przez strat. Max detale tyczą się gier odpalanych na serverach nvidi i stremowanych przez internet na konsolke która sama w sobie ma moc obliczeniową smartphona.
Wszystko pięknie, ładnie, ale jest jeden haczyk: kilka tygodni temu kupiłem z oficjalnej dystrybucji tablet shield …po grubo ponad miesiącu czekania. Niestety bez pada, bo przewidywany czas dostawy to „dwa – trzy miesiące, może dłużej”. Żenada! W niemieckim sklepie NVidii czas dostawy to 3 dni. Radzę oszczędzić sobie nerwów i omijać szerokim łukiem krajowego „oficjalnego dystrubutora”
Map pytanie, czy ten nowy shield to Tablet jak poprzednicy czy osobna konsola. Jakie ma wnętrzności to cudo? Nadal Tegre K1?