
GeForce GTX 1060 – zdjęcia i wyniki testów!

Niespodzianek jako takich nie ma, bo z nowych screenów wynika, że GTX 1060 faktycznie będzie od standardowo taktowanego Radeona RX 480 nieco szybszy.
W każdym razie w 3DMarku, w teście Firestrike.
Na pierwszy ogień Performance:
A na drugi Ultra:
Przy okazji potwierdza się, że GTX 1060 będzie miał na pokładzie 6 lub 3 GB pamięci RAM, a nie 4 lub 8 GB jak to jest w przypadku Radeonów RX 480.
Niestety, nadal nie wiadomo jeszcze oficjalnie nic o cenach, choć to one są tu najważniejsze, bo przecież o tym, że Nvidia potrafi obecnie zrobić szybkie GPU, wiadomo od premiery GTX-ów 1080.
A na koniec jeszcze zdjęcia samej karty, z jednym, ważnym szczegółem – brakiem złącza SLI. Nie będzie więc można połączyć dwóch GTX-ów 1060 by otrzymać zestaw szybszy od GTX-a 1080.




Czytaj dalej
15 odpowiedzi do “GeForce GTX 1060 – zdjęcia i wyniki testów!”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Nadal nieoficjalne, ale tym razem pochodzą od testujących, którym „wyciekły”, a nie od Nvidii.
Ja na swoim lekko kręconym GTX970 i i5 4690 mam wynik 10500 w Firestrike, więc tę generację kart na pewno ominę.
@Dyl ja też. Poczekam sobie na Volty, które wedle plotek, będą wydajniejsze nawet o 60% (!).
Ja się chyba skuszę na wersję 6GB… bo mój GTX 560 już ledwo dyszy i chyba powinien pójść na emeryturę.
Pytanie: kto kupuje referenty?
Może coś się stanie z cenami 1070, bo na razie trochę za drogo. I chyba zapowiadali o wiele niższą cenę niż jest obecnie.
Ja juz sam nie wiem co mam myslec o tych kartach… GTX 1070 na kotrego mialem ochote kosztuje jakies 500zl za duzo, RX 480 to gniot slabszy od GTX 970za podobna cene. Jedyna nadzieja w GTX 1060 6gb, ale znajac Nvidie wyj..ia taka cene ze mi sie odechce czyli okolo 1600-1700zl, a jeszcze zagadka jest wydajnosc w grach. Czyli wlasciwie zadna z kart tej generacji poki co mnie nie zadowala i nie jest oplacalna.
Wygląda całkiem ciekawie, ale boję się o cenę. A tak z innej beczki: okazało się że Radeon RX 480 GB w wersji 4GB posiada fizycznie 8GB pamięci – tak jak jego droższa wersja, teraz tylko trzeba czekać aż ktoś zmodyfikuje BIOS.
@dami12|RX 480 nie jest gniotem – nic nie wiadomo jeszcze o możliwościach OC, karta bije GTX 980 w grach wykorzystujących w pełni zalety dx12 (a takich powinno pojawiać się coraz więcej) a w dodatku świetnie nadaje się do VR. Pierwsze modele niereferencyjne RX 480 mają być fabrycznie podkręcone o prawie 20%. Wersja od Sapphire ma też autorską sekcję zasilania i złącze PCI-E 8 PIN, co powinno rozwiązać problemy z zasilaniem. A co najważniejsze cena jest bardzo zbliżona do referenta.
W sumie PowerColor też zastosował swoją własną wersję zasilania, możemy być prawie pewni że to co zepsuło AMD naprawili producenci kart.
Scytian- obys mial racje co do niereferencyjnych wersji RX 480, ale martwi mnie jednak mala ilosc jednostek ROP i pewnie slaby potencjal OC. Ale miejmy nadzieje cena sie ustabilizuje na poziomie 1200zl wtedy ta karta moze byc niezlym wyborem, bo idealnym raczej nie bedzie. Mam tez nadzieje ze ta karta wplynie jakos na cene GTX 1060 jesli zacznie ja przebijac w wiekszosci gier pod DX 12, bo w to ze pobije w DX 11 raczej watpie.
@Aargh ale co mają referenty do małych obudów i SLI? Przecież karty z chłodzeniem referencyjnym nie są mniejsze od układów autorskich. SLI również stosuje się też w kartach autorskich różnych producentów więc to też nie ma znaczenia. Referenty kupują ludzie którzy chcą kupić kartę bezpośrednio po premierze, zanim jeszcze poszczególne firmy stworzą własne autorskie wersje chłodzenia. Najprostsza odpowiedź to dla hardwarowych napaleńców, oraz oczywiście dla testerów itd.
@mrgonzo|Referenty są chłodzone turbiną – wciągają powietrze z obudowy i wyrzucają do tyłu, przez co są lepsze do SLI/CF (po prostu nie podgrzewają drugiej karty bo nie wyrzucają na nią nagrzanego powietrza). W praktyce jak masz dobrze chłodzoną obudowę to nie ma to aż takiego znaczenia. Co do małych obudów: jak masz bardzo małą obudowę w której przepływ powietrza jest utrudniony to chłodzenie turbiną też może być wydajniejsze.
@Scytuian ale wentylatory z karty graficznej w wersjach autorskich nie wyrzucają nagrzanego powietrza, bo przecież wentylatory te wciągają powietrze chłodząc cały układ. Myślę że ma to naprawdę marginalne znaczenie, z reguły karty z autorskim chłodzeniem dużo lepiej odprowadzają ciepło w stosunku do referentów. Zwykle ktoś kto decyduje się na SLI raczej dysponuje konkretną, dobrze wentylowaną obudową.
Złącze SLI? AMD dawno podobnego złącza nie potrzebuje i korzysta z szyny pci-express w crossfire, ale tylko w droższych kartach…