rek
rek

Windows: Microsoft wydał zbiór łatek poprawiających krytyczne dziury w zabezpieczeniach!

Windows: Microsoft wydał zbiór łatek poprawiających krytyczne dziury w zabezpieczeniach!
Pisząc o krytycznych dziurach, mamy na myśli utratę kontroli nad komputerem na przykład po wejściu na stronę www. I to nie są ćwiczenia!

Poprawki dotyczą zresztą nie tylko przeglądarek Microsoftu (i to zarówno Internet Explorera, jak i Edge’a), ale również pakietu Office, odtwarzacza Adobe Flash, bibliotek wykorzystywanych do otwierania plików PDF czy wyświetlania elementów graficznych. Innymi słowy: nieużywanie programów Microsoftu wcale nie oznacza, że nie ma się czym przejmować.

Po zainstalowaniu poprawek trzeba niestety zrestartować komputer, a sam proces trochę trwa – ale biorąc pod uwagę potencjalne zagrożenia, nie warto z tym zwlekać.

I jeszcze ciekawostka: wiele z załatanych obecnie błędów wykrył Polak, Mateusz Jurczyk, który pracuje jako inżynier do spraw bezpieczeństwa w elitarnym zespole Project Zero stworzonym przez Google.

rek

12 odpowiedzi do “Windows: Microsoft wydał zbiór łatek poprawiających krytyczne dziury w zabezpieczeniach!”

  1. Dotyczy tylko win10?

  2. CryKillerPL 15 marca 2017 o 09:08

    dawno nic nie było (jakiś tydzień bez update) 😛 Micro się opierdziela

  3. @CryKillerPL Śmiechłem 😉

  4. newsa pisał gimnazjalista czy jak… ja wiem że można nie lubić mircosoftu, ale ludzie!|”Innymi słowy: nieużywanie programów Microsoftu wcale nie oznacza, że nie ma się czym przejmować.” od dawna na firma z reymond udowodniła że jej aplikacje pod względem bezpieczeństwa nie mają sobie równych… a problem z system robi się gdy sami sobie go dziurawimy np firefox + pluginy. btw najczęściej wykorzystywane do ataku na system są programy adobe.

  5. Allor zraniłeś moje uczucia ja już dawno porzuciłem liska i google właśnie z powodów bezpieczeństwa… a ty mi tu piszesz jakieś farmazony że jak nie używasz oprogramowania wbudowanego w system…

  6. @Karx Firefox do niedawna miał 0-day który pozwalał po wejściu na stronę uruchomić kod w JavaScripcie z dostępem do systemu plików, wyłączyli mi go w firmie do czasu patcha :D. Google Chrome raczej jest bezpieczny, i nie podsłuchuje jak mu wyłączysz to w opcjach.

  7. ech tem micrososft , takie blędy.. których nawet w dniu wypuszczenia systemu nie powinno być a co dopiero teraz, no ale pozycja monopolisty na rynku pozwala na wiele

  8. @Krax Proszę cię dawno takiej bzdury nie słyszałem . System microsoft jest zdecydowanie najbardziej dziurawym ze wszystkich popularnych(mam tu na myśli wariację systemów Unix oraz Linuxa). Jedyny z nich nie posiada bazowo żadnego szyfrowania(z ostatnich wycieków CIA tym bardziej mamy potwierdzenie jak jest to ważne i jak bardzo utrudnia robotę osobą chcących bez pozwolenia korzystać z naszych zasobów). Proszę cię więc o podanie o co ci chodzi kiedy mówisz o bezpieczeństwie…

  9. @xqallanx „Firefox do niedawna miał 0-day który pozwalał po wejściu na stronę uruchomić kod w JavaScripcie z dostępem do systemu plików, wyłączyli mi go w firmie do czasu patcha :D. Google Chrome raczej jest bezpieczny,” – Chrome wcześniej niż Firefox blokował Jave. Wyłączyć chyba pozostałości w ustawieniach ale to i tak nie dało nic.

  10. @sznurek666|Z Linuxem niestety jest taki problem że co dystrybucja to obyczaj a zabezpieczenia same się tam nie włączą i system staje się systemem szwajcarskim. Mit bezpiecznego systemu (wstaw nazwę swojego ulubionego systemu) został już dawno obalony. Winda natomiast ma tą dość ciekawą zaletę że po instalacji jest to jeden z lepiej zabezpieczonych systemów.

  11. @logman „Winda natomiast ma tą dość ciekawą zaletę że po instalacji jest to jeden z lepiej zabezpieczonych systemów.” – o ile system MS ma wsparcie i aktualizacje są na bieżąco. Finalne wersje windows po zakończeniu wsparcia są niezabezpieczone. Windows 10 obecnie jest lepiej bezpieczny niż XP, Vita, czy 7.

  12. sznurek666 to ja dano takiej bzdury nie pisałem… android:D do tego świadom tego nie jest nawet 50% użytkowników… inaczej niż na windows gdzie każdy ma przynajmniej aplikacje bezpieczeństwa włączone.

Dodaj komentarz