rek
rek
09.07.2013
Często komentowane 28 Komentarze

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Czy gra zostanie zakazana lub ocenzurowana w Australii?

Wiedźmin 3: Dziki Gon – Czy gra zostanie zakazana lub ocenzurowana w Australii?
Choć od jakiegoś czasu w Australii mogą być sprzedawane gry dla osób powyżej osiemnastego roku życia, to wciąż sprzedaż niektórych produkcji – jak Saints Row IV czy State of Decay – jest blokowana. CD Projekt RED ma nadzieję, że nie będzie musiało dokonywać jakichkolwiek zmian, by wydać Wiedźmina 3: Dziki Gon w kraju kangurów.

W rozmowie z serwisem games.on.net Agnieszka SzostakCD Projekt RED stwierdziła, że polska ekipa nie ma zamiaru dostosowywać Wiedźmina 3: Dzikiego Gonu do jakiegokolwiek systemu klasyfikacji wiekowej. Jak mówi:

Nie tworzymy gry mając na uwadze jakiś konkretny system klasyfikacji. Dodajemy do niej elementy, które wierzymy, że zaowocują najlepszym growym doświadczeniem. Bez względu na to czy chodzi o ważne do podjęcia decyzje, głębokie relacje pomiędzy bohaterami, sceny seksu, krwawą walkę lub przekleństwa. Jeśli uważamy, że te aspekty są niezbędne do stworzenia żyjącego i wiarygodnego świata, pojawią się one w grze. Tak naprawdę system klasyfikacji ma tu drugorzędne znaczenie.

Jak dodaje:

Fakt, że w Australii jest wyższa kategoria wiekowa może potencjalnie oznaczać, że nie będziemy zmuszeni dokonywać żadnych zmian, by wydać tam grę i to oczywiście jest dobra wiadomość zarówno dla nas, jak i australijskich graczy. Ale pewni będziemy dopiero wtedy, gdy wyślemy produkcję do klasyfikacji.

Wszystko i tak rozstrzygnie się w okolicy premiery trzeciego „Wieśka”.

rek

28 odpowiedzi do “Wiedźmin 3: Dziki Gon – Czy gra zostanie zakazana lub ocenzurowana w Australii?”

  1. Choć od jakiegoś czasu w Australii mogą być sprzedawane gry dla osób powyżej osiemnastego roku życia, to wciąż sprzedaż niektórych produkcji – jak Saints Row IV czy State of Decay – jest blokowana. CD Projekt RED ma nadzieję, że nie będzie musiało dokonywać jakichkolwiek zmian, by wydać Wiedźmina 3: Dziki Gon w kraju kangurów.

  2. Wara od wieśka Australia. Mam nadzieję że CDPR nie wyda jakieś low-violence version czy coś w tym stylu.

  3. możecie przestac traktować wieska jako najlepszego rpg w historii ?

  4. @Mag123 oso si chodzi czy ktoś tu napisał że wieśek 3 to najlepsza gra RPG na świecie. Chodzi oto żeby Australia nam nie zepsuła gry tymi cenzurami bo do dziś współczuje koledze bo mieszka w Niemcach a tam mają cenzurę na L4D2 bo tam nie ma krwi nie można ucinać kończyn i ciała znikają jak duchy.I za bardzo radochy z gry nie ma.Dla tego mam nadzieje ze CD Projekt RED nie podda się Australijczykom i nie zniczy gry tymi cenzurami ale jak znam CD projekt nie podda się Australijczykom 🙂

  5. przecinki w niewłaściwych, miejscach.

  6. @Mag123 Cytat z GOG.com :”Prawdopodobnie jedna z najlepszych gier RPG w historii, z dojrzałą, nieliniową fabułą i trudnym system walki”. To niech ci będzie może nie najlepsza ale jedna z najlepszych.

  7. Paladyn_Rage 9 lipca 2013 o 10:40

    Ok, skąd przeświadczenie, że Australijczycy Wieśka zmienią również dla innych krajów? Czy może Panowie Szlachta uważają jeszcze nie wydaną grę za jakąś relikwię, której tykać nie wolno?

  8. A ktoś się orientuje może jak to jest w Australii z cyfrową dystrybucją, albo zamówieniem ze sklepu internetowego (który nie koniecznie funkcjonuje na terenie Australii, ale wysyła tam paczki czy coś) ?

  9. @elite963,|Pewnie jest tak jak z pozostałymi grami. Mają swoje zabezpieczenia i jak było z Postalem 2 (a w każdym razie jak miało być) kratki Ciebie witają. Nie tyle miano zakazanej gry co nielegalnej.

  10. Jakby było śmieszniej to niby taki cywilizowany kraj a są podzieleni strefy białych i czarnych. Za przekroczenie granicy płaci się mandat.

  11. EastClintwood 9 lipca 2013 o 11:10

    @Mag123|Nie ma „Najlepszego RPG”, są NAJLEPSZE, czyli wiele różnych gier do których seria o Wiedźminie się na pewno zalicza. I nie mówią tego ludzie z „patriotycznego obowiązku”, seria jest doceniana na całym świecie. Co do Australii – za wprowadzenie takich przepisów ktoś powinien zostać pociągnięty do sądu. To jest po prostu nienormalne i patologiczne, umysł który wymyślił takie coś jest 100x bardziej chory niż wszelkie Postale i Manhunty

  12. Już sobie wyobrażam te nagłówki w gazetach za kilka lat – „Australia krajem piratów”

  13. EastClintwood 9 lipca 2013 o 11:14

    Mała poprawka co do mojego wpisu – model zniszczeń z Burnouta jest równie nierealny jak w GRID 2 😀

  14. EastClintwood 9 lipca 2013 o 11:14

    Cholera – nie tu>…. Jak ktoś może to nich usunie to co poniżej XD

  15. @anok98 – w Rosji żyje więcej osób, nie prześcigną ich 😀

  16. „We implement in it things we believe will create the best gaming experience. Whether those are meaningful choices, deep relationships between characters, sex scenes, bloody combat or curses.”| Naprawdę można by przetłumaczyć „curses” jako przekleństwa…

  17. @Gaerled zobacz kto jest autorem newsa, nasz niezastąpiony Piotrek66, nie wymagaj za wiele.

  18. @Gaerled Bo ktoś to tłumaczył nie patrząc na kontekst całego zdania 😛

  19. matko bosko… jeszcze przecinek przed „lub”.. co się dzieje z tą stroną?..

  20. Tłumaczenie ,,curses” sprawiło, że już dzisiaj banan mi z twarzy nie zejdzie. Bardzo sympatyczna wpadka.

  21. Wiedźmin 3 nie wyjdzie w Australii, to pewne. To kraj, w którym nie dają rady z plagą królików oraz dają się zgwałcić kangurom [pewne źródła ludzie]

  22. Wiedźmin 3 w Australii nie będzie istnial bo by musial nastapic rebranding całej gry, to juz niebylby wiedzmin bez przeklenstw krwi i seksu, tylko Gumisie odwiedzają Nilfgaard.

  23. „Nie tworzymy gry mając na uwadze jakiś konkretny system klasyfikacji. „… a ja kilka lat temu oglądałem filmik jak to trzeba było założyć majtki utopcowi w jedynce bo amerykanom się nie spodobało.

  24. @Slashear ale wtedy gra była świeżym IP na amerykańskim rynku i musieli się dopasować, teraz projekt jest nieporównywalnie bardziej popularny, IP lubiane, więc mogą sobie pozwolić na więcej. Oczywiście ostatecznie to, na jakie ustępstwa pójdą (jeśli w ogóle) okaże się dopiero w przyszłości.

  25. Jakże dobrze, że istnieją rządy które wybrane przez obywateli za tych właśnie decydują co jest dobre, co jest złe. Miejcie wybór w wolnym państwie lecz jedynie z rzeczy które nasi cenzorzy uznają za godne takowego. Mówiąc inaczej – krótki poradnik w jaki sposób 23 mln ludzi traktować jak małe dzieci.

  26. Owszem, ze dobra ale Miejmy ich w poważaniu, jak Oni nas 🙂

  27. Wszedłem do newsa już po poprawce, mógłby ktoś powiedzieć jak było wcześniej przetłumaczone „curses” ? 😛

  28. Do newsa – szkoda trochę mieszkańców Australii, Wiedźmin zapowiada się całkiem ciekawie. Ale może wszystko będzie dobrze, wspierajmy naszych braci! 🙂 |Do ludzi czepiających się tłumaczenia – nie wiem co było wcześniej, ale Piotrek moim zdaniem miał prawo się pomylić. Przekleństwa jako wulgaryzmy określa się raczej mianem swears a nie curses. Ale co ja tam wiem…

Dodaj komentarz