rek
rek

Kingdom Come: Deliverance – Data premiery i znakomity nowy zwiastun [WIDEO]

Kingdom Come: Deliverance – Data premiery i znakomity nowy zwiastun [WIDEO]
Do pozbawionego elementów fantastyki średniowiecza trafimy w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Konkretniej zaś 13 lutego. Tego dnia ukażą się wersje na wszystkie planowane platformy, czyli PC, XBO i PS4. Poniżej możecie zobaczyć wielce obiecujący zwiastun. Przyznam, że na nowo zainteresował mnie tym tytułem. Jest w nim swego rodzaju wiedźmińskość, prawda?

rek

60 odpowiedzi do “Kingdom Come: Deliverance – Data premiery i znakomity nowy zwiastun [WIDEO]”

  1. Jeszcze tyle przyjdzie na to czekać… I dobrze, gra wypuszczana pospiesznie niemal zawsze jest zła.

  2. kurcze n0o nareszcie, czekam

  3. A przecież miało nie być nowego Wiedźmina, a tu takie zaskoczenie 🙂 Oby…

  4. A gdzie tu nowy Wiedzmin, jak w grze niebedzie ani troche klimatow fantasy?

  5. Chodzi o dojrzałą narracje, nie elfy i smoki.

  6. Fantastyczny zwiastun, można poczuć klimat średniowiecza ale jeśli nie dodadzą widoku kamery z 3 osoby i będą się upierać tylko że ma być tylko 1 osoby widok to sobie odpuszczam.

  7. Jasny gwint ale te angielskie głosy są paskudne. W ogóle nie pasują.

  8. @master777|To w takim razie nowy Wiedzmin juz wyszedl, tylko dla niepoznaki nazwali go Beholder. Dojrzala narracja – jest, niejednoznaczne moralnie wybory – sa, rozne zakonczenia – tez sa. 😉

  9. nie ma murzynów.. 3/10

  10. Zanim by z tych blach wyszedł, to by mu ochota przeszła. Co do tych blach – nie podoba mi się, że świecą się jak psu jajca. Jakbym oglądał pokaz bractwa rycerskiego a nie prawdziwe średniowiecze. Wtedy stal była znacznie gorszej jakości i jeśli już taki połysk był, to chyba tylko u książąt.

  11. @Draagnipur A to, że wszyscy są umyci i mają kompletne, śnieżnobiałe uzębienie, Ci nie przeszkadza? 😉 Rozmawiałem przed chwilą z gemem o tym zwiastunie i zgodziliśmy się, że zdecydowanie za mało w tej grze brudu i mroków średniowiecza. Ale i tak czekam z ogromną nadzieją.

  12. @CormaC|Jak po zakonczeniu kampanii na Kickstarterze pisalem na forum gry, ze domki zbyt ladne i wszedzie jest zbyt czysto, to mnie ludzie zjedli…

  13. Mnie też razi całe to czyściutkie, błyszczące średniowiecze, ale podejrzewam że jeśli inne elementy gry będą trzymały poziom, to szybko przestanę zwracać uwagę na takie szczegóły. Byle tylko fabuła i gameplay nie zawiodły, a stronę wizualną…może jakieś mody trochę „pobrudzą”.

  14. Jesli troche poczytacie, moze okazać się, że mit brudnego średniowiecza nie jest do końca prawdziwy, a nazwa „dark ages” powstała w czasie renesansu i obecnie jest uważana za niewłaściwą i nieoddającą rzeczywistości średniowiecza. Poza tym odnosi sie raczej do 9-11w. a nie 15 który mamy w grze. Jesli chodzi o białe zęby, moze są i zbyt jasne, należy jednak pamietać, ze obecnie największym czynnikiem niszczącym zeby jest cukier, którego było w diecie z tamtego okresu znacznie mniej.

  15. @Ojciecgracz|Z tym, ze nazwa „Dark Ages” odnosi sie glownie do niewielkiej liczby historycznych zrodel pisanych i zapasci kulturalnej w tym okresie, a nie do tego, ze ludzie byli wtedy brudni, a ulice pelne blota wymieszanego z defekacjami…

  16. „”Jesli troche poczytacie, moze okazać się, że mit brudnego średniowiecza nie jest do końca prawdziwy, a nazwa „dark ages” powstała w czasie renesansu i obecnie jest uważana za niewłaściwą i nieoddającą rzeczywistości średniowiecza.””To spóbój jeszcze tę „oświeconą” epokę wymiksować z „chwalebnych” dokonań inkwizycji.Między innymi dlatego Dark Ages są datkie bardziej Dark 🙂

  17. @Tesu mówiłem tutaj raczej właśnie o mroku średniowiecza o którym pisał CormaC.

  18. @Madmartigan Obawiam się że to straszne uogólnienie. Poza tym akcja gry ma miejsce w Czechach po „rewolucji” religijnej. Jasne że dobre czasy to nie były, ale mówimy tu o samej końcówce średniowecza. Każda część historii ma swoją ciemną stronę. Jeśli chodzi o „mroczne wieki” nazwa ta niesie ze sobą negatywne skojarzenia obecnie często uważane za niesłuszne. Podkreślam jednak, że znawcą średniowiecza nie jestem i sam odnoszę się do tego, co znalazłem w internetach, dlatego zachęcam ciekawych do poczytania 😀

  19. @OjCiEcGracz taka autentyczna ciekawostka. Jedną z chrześcijańskich maksym głoszonych w średniowieczu było: „Ten, którego chrzest oczyści, drugi raz myć się nie musi”…i wielu ludzi (zwłaszcza najniższych warstw społecznych) interpretowało to bardzo dosłownie. Jeszcze inny, dość obrzydliwy fakt dotyczył młodych dziewczyn. Powszechnie uważano, że zbyt częste mycie pozbawia je dziewictwa, przez co kościół wręcz nakazywał ograniczanie liczby kąpieli do absolutnego minimum. Było takich „brudnych” bzdur więcej.

  20. I mowa tylko o higienie fizycznej, bo z mentalną też za dobrze nie było.

  21. „”Jasne że dobre czasy to nie były, ale mówimy tu o samej końcówce średniowiecza.””Ale średniowiecze to nie jest sama końcówka niestety.Taki drobiazg.A jeśli już bierzesz tylko końcówkę tego okresu to wygładzasz też pozostałą część niestety.Czyli przekłamujesz całość.Koniec średniowiecza jest może i inny ale dlaczego?Czy aby nie dlatego ze wojny,pożoga,gwałty,mordy,eksterminacja całych społeczności doprowadziła to jakiegoś katrazis?Przyczyna i skutek.Skutejk i przyczyna.

  22. @Bronnson no przecież nie twierdzę, że takich absurdów nie było, ale mówimy tu o końcówce okresu trwającego 1000 lat, gdzie pewne zmiany kulturowe mimo wszystko zachodziły

  23. @Madmartigan myślałem, że mówimy o grze, której akcja ma miejsce w XVw

  24. @OjCIEcGracz I jak te zmiany kulturowe wpłynęły według Ciebie na leczenie zębów w XV wieku? Byle parobek miał nagle ząbki jak perełki? 🙂

  25. @CormaC nijak. Zębów nie trzeba było leczyć zbyt często, ponieważ tak jak napisałem dieta z tamtego okresu bardzo ich nie niszczyła, na co wskazują odkrycia archeologiczne

  26. Poza tym ludzie nie chciałem wywoływać gównoburzy no. Pozdrawiam.

  27. OjCiEcGracz.Tak.Ale chyba nie sądzisz że coś co trwało 10 wieków skończyło idealnie w wieku 15-16?Swego „dzieła” nie skończyła na wieku 15 inkwizycja hiszpańska.No chyba że się mylę 🙂

  28. @OjCiEcGracz Jakieś owszem, zachodziły. Na przykład w VIII wieku, gdy muzułmanie podbili Półwysep Iberyjski. Na zajętych ziemiach, „przerażeni” wszechobecnym smrodem zaczęli masowo budować łaźnie publiczne i zachęcać (często siłą) do korzystania z nich. Niestety akcja zwykle wywołuje reakcję i w efekcie władze kościelne, można powiedzieć że w rewanżu ogłosiły że owe łaźnie są wymysłem pogańskim. Generalnie to w całym okresie średniowiecza najwięcej do powiedzenia miał Watykan. Władza papieska czasem rosła

  29. …czasem malała, ale przez te 1000 lat zawsze była dostatecznie wielka, by mieszać w całej europie. A jakikolwiek postęp i zdrowy rozsądek wśród wiernych był kapłaństwu nie na rękę.

  30. @Bronnson ja mówię tylko o Czechach w XVw które wywołały wojnę z tym kościołem o którym mówisz.

  31. No tak.Watykan.Temat rzeka 🙂

  32. Co to za herezje o nie myciu się w średniowieczu…

  33. TES.Taka że Watykan na medycynie też się”znał”.Mycie skóry osłabiało odporność na choroby wedle Watykanu.W sumie watykańska wierchuszka w połowie miała nawet rację tylko kierunek całkiem inn.Tyłem do przodu 🙂

  34. @Bronnson Zatem łaźnie klasztorne we wczesnym i miejskie w późniejszym średniowieczu to też sprawka szatana?:D Potężnie upraszczasz sprawę wybierając jeden fakt i rozciągając jego znaczenie na całą epokę. Oczywiście średniowiecze to z naszej perspektywy ciemny i pełen zabobonu okres, ale jest to też czas dynamicznych zmian i (tak!) postępu. A taka jednoznacznie negatywna opinia o roli kościoła mocno pachnie historykami sprzed 100 lat :D.

  35. Ok, tylko że Jan Hus walczył przeciwko zepsutemu duchowieństwu, a nie przeciwko chrześcijaństwu jako takiemu. Samo wypowiedzenie posłuszeństwa Papierzowi (a raczej…wszystkim trzem…) nie znaczyło, że Czechy jakoś znacząco odstawały kulturowo od reszty europy. Krótko mówiąc kiedy Hus rozpoczął całą aferę, brud, smród, ubóstwo i niemyte tyłki już w Czechach były.

  36. @Bronnson Ja tylko walczę z uproszczeniami…

  37. @ OjCiEcGracz – i tu się mylisz – zęby scieraly sie gdyz zboze mielono na make w KAMIENNYM zarnach, wiec miala zawsze w sobie dodatek krzemionki. W efekcie tego zeby sie SCIERALY. Wiekszosc szkieletow ze sredniowiecza (ludzi w slusznym wieku, czyli 40 i wiecej) mialo mozno „zuzyte” zeby, a takze rozmaite ropnie (co widac po kosciach) wywolane infekcjami odzebowymi.

  38. „”A taka jednoznacznie negatywna opinia o roli kościoła mocno pachnie historykami sprzed 100 lat :D.””Zapominasz że 100-200 lat wcześniej mieli na bieżąco to wszystko co robił Watykan.Taki Nietzsche oczywiście swój stosunek do chrześcijaństwa tego okresu wziął sobie całkiem z sufitu tak?Wielu historyków dało by się pokroić na plasterki żeby tego doświadczyć a nie czytać tylko o tym

  39. @Svarog ależ ja niczego na całą epokę nie rozciągam. Po prostu daję przykład pewnej tendencji. I nie twierdzę że postępu w średniowieczu nie było, bo oczywiście różne inwencje się zdarzały. Ale powiedzmy sobie szczerze…średniowiecze jeśli nie zatrzymało, to przynajmniej ostro wyhamowało rozwój ludzki na bardzo długo.

  40. @Ojciecgracz|Sredniowiecze niby sie skonczylo, ale w Europie czarownice palono na stosie jeszcze pod koniec XVIII wieku (a wedlug niektorych ostatnia splonela na terenie dzisiejszej Polski w 1811)… Ostatni proces, w ktorym skazano kobiete za czary odbyl sie w UK w 1944. W czasach KC:D wcale nie bylo tak ladnie i kolorowo jak na trailerze.

  41. @Smuggler Dzięki za info.

  42. @Tesu i myślisz że wyglądało to tak samo w małej czeskiej wsi? Tak bez przerwy?

  43. A co do łaźni klasztornych…zależy od klasztoru. Bywały również takie, które dopuszczały mnichom AŻ trzy kąpiele…rocznie. Co bardziej ascetyczni braciszkowie mogli ograniczyć się do jednej i tylko regularnie wyczesywać z włosów i bród wszy.

  44. Madmartigan Pokaż na brak higieny jakieś dowody bo widze że albo zmyślasz albo kompletnie ignorujesz kontrargumenty tylko na podstawie twoich domysłach o całkowitej władzy watykanu. Pierwsze lepsze googlowanie: http:www.medievalists.net/2013/04/did-people-in-the-middle-ages-take-baths/ .

  45. Noooo.Z GOOGLE nie ma żartów.Szkoda tylko że nie na tym polega poważna dyskusja historyczna 🙂

  46. @Madmartigan podaj swoje źródła.

  47. @Bronnson Pod pewnymi względami (np. administracja, prawo) jak najbardziej, ale rozwój techniczny nawet w najgorszych wiekach po upadku IR nie zatrzymał się. Ba nawet przyśpieszył w porównaniu z pogrążonym w stagnacji cesarstwem. Współcześni historycy odchodzą raczej od myślenia o sredniowieczu jako o czarnej dziurze w historii ludzkości.

  48. Czyli miałem racje. Fajna „poważna dyskusja historyczna” jak skończyła się na pierwszych faktach.

  49. Ale jakie fakty?No przepraszam bardzo.Porównujesz życie i luksusy kasty królów,książąt,hrabiów,papieża,biskupów z resztą plebsu głodującego?Sądzisz że taki miejski wyrobek albo chłop zdychający z głodu dbał o higienę?Albo że jego pan i władca dbał o to czy niższa kasta dba o higienę?Tak samo jak kiedy jego żołdacy(króla,księcia itp) mordowali podczas wojen całe miasta nie mówiąc o bieda wiochach?O takiej poważnej dyskusji piszesz?No widać nadajemy nie zrozumiałem twoich intecnji.Głupi ja 🙂

  50. Czy ty wysiliłeś się chociaż na tyle żeby zobaczyć co wgl znajduje się na tej stronie i co to za źródła historyczne? To ostatnia moja odpowiedź bo nie mam zamiaru tracić więcej czasu na takiego ignoranta lub lenia (ładniej nie potrafię się wyrazić).

  51. PS Nadal nie podałeś żadnych dowodów.

  52. @Svarog i tym razem nie neguję. Zauważ jednak, że tempo i kierunek rozwoju było w średniowieczu mocno uzależnione od regionu i kultury. Inaczej rozwijała się chrześcijańska część świata, inaczej muzułmańska itd. Jasne, technika miała swoje przebłyski, ale wiele z tych „odkryć” było jedynie rozwinięciem dokonań z wcześniejszych okresów (choćby nowocześniejsze młyny wodne), lub wręcz zapożyczeniem z innych kultur. Z drugiej strony obok postępów w jednej dziedzinie można było zaobserwować regres w innych.

  53. Czemu nie.Mogę.Co historyk to różna prawda ale skoro trzeba :-)http:www.fakt.pl/hobby/historia/higiena-dawniej-historia-brudu-jak-w-sredniowieczu-i-sredniowieczu-dbano-o-czystosc/9qhzdpv

  54. Dark ages odnosi się do okresu między starożytnością a renesansem. Oznacza całkowity upadek kultury i nauki. Regres w stosunku do Rzymu i Grecji był ogromny. Po wielu wielu wiekach Europa powoli zaczęła wstawać z kolan. Upadek Konstantynopola jest umowną datą końca tej epoki. Przez te 10 wieków były ale to tak jakby porównać 2017 z 2000r. Średniowiecze to brud, smród i ubustwo. I wszechobecny kler… Źróda sobie znajdzcie.

  55. I jeszcze coś |http:www.national-geographic.pl/national-geographic/historia/nieczysta-troska-o-higiene

  56. Draagnipur…Proste,piękne podsumowanie tematu.Szacunek 🙂

  57. @Bronnson W każdej epoce występowało takie zróżnicowanie, nic w tym dziwnego. Podobnie z przejmowaniem dokonań innych kultur i rozwijaniem dawnych rozwiązań. Rzymianie i Arabowie zrobili sobie z tego narodowe specjalizacje :). Ale poza tym wynalazki własne również powstawały i nie były to przebłyski tylko stały rozwój. Regres był i to ogromny w dziedzinach związanych z państwem po upadku IR. Nikt tego nie neguje. Rzecz jedynie w pełnym obrazie, który nie był całkiem dla średniowiecza negatywny.

  58. Jaram sie i oby nie wyszedl z tego zabugowany twor ze zmarnowanym potencjalem.

  59. Upadek kultury jest rzeczą bardzo względną, bo na czym niby polegała niższość kulturalna średniowiecza nad starożytnym Rzymem czy Grecją? Ludzie częściej przeklinali, czy jak? A upadek nauki? Przedtem nauka rozwiajała się szybciej? Jakiś przykład może? Schemat na schemacie i brukowiec „Fakt” jako źródło wiedzy 😀 Z tym brudem też nie przesadzajmy, kawałek szmaty i kubek wody każdy miał, żeby gębę przetrzeć.

  60. No ogniem i mieczem jak mniemam. 🙂

Dodaj komentarz