
Cyberpunk 2077: CD Projekt pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Gra Redów już zawsze będzie kojarzyć się graczom – i samym developerom – słodko-gorzko. Z jednej strony Cyberpunk jest przecież naprawdę dobrym tytułem, spokojnie mogącym walczyć o miejsce wśród najlepszych gier 2020. Z drugiej – ewidentnie powinien trafić na rynek kilka miesięcy później, ponieważ nawet teraz trudno się w nim nie potknąć o buga (choć, przynajmniej w wersji pecetowej, wywołują one raczej uśmiech niż zgrzytanie zębami).
Ogromne problemy na starszych konsolach doprowadziły do usunięcia produkcji z PS Store’a, a związane z tym spadki wartości akcji stały się podstawą dla szeregu pozwów zbiorowych inwestorów. Nie jest to koniec kłopotów CD Projektu. Jak poinformował Dziennik Gazeta Prawna, sytuacją wokół Cyberpunka zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Małgorzata Cieloch, rzeczniczka prasowa instytucji, mówiła:
Występujemy do przedsiębiorcy o wyjaśnienia problemów z grą i działań przez niego podjętych. Sprawdzimy jak producent pracuje nad wprowadzaniem poprawek czy rozwiązaniem trudności uniemożliwiających grę na różnych konsolach, ale także jak zamierza działać w stosunku do osób, które złożyły reklamacje i są niezadowolone z zakupu w związku z brakiem możliwości odtworzenia gry na posiadanym sprzęcie mimo wcześniejszych zapewnień producenta.
Oczywiście nie oznacza to wcale, że UOKiK nałoży na CD Projekt karę (sięgającą nawet 10% przychodu ze sprzedaży – a ta jest przecież niebagatelna). W końcu firma umożliwiła dokonywanie zwrotów zawiedzionym graczom i aktywnie wzięła się poprawianie gry. Cyberpunk miesiąc po swojej premierze oferuje też konsolowcom całkiem inne doznania niż w chwili premiery, co może wpłynąć na decyzję urzędu.

Czytaj dalej
24 odpowiedzi do “Cyberpunk 2077: CD Projekt pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Nie znam się na takich rzeczach, ale może zainteresowali się, bo widzą w tym jakiś pieniądz? CDP to bogata marka, cicho o nich nie jest więc czemu by nie spróbować. Może niech mądrzejsi ode mnie się wypowiedzą.
@Juneo Chodzi w 80% o pieniądze, i 20% PR.
I pieniążki na podreperowanie budżetu się znalazły. Chociaż takie drobne to raczej na premie dla urzędasów. Jestem wkurzony na REDów. Zniszczyli sobie reputację i wszystkie te pozwy i kontrole mogą dobić firmę. Oby to nie był początek jej końca.
Brawo! Oby im dowalili tak, aby Kiciński pamiętał do końca życia o swoich kłamstwach. Jechać ostro z tymi kłamcami.
@Drogba od jakiejś firmy trzeba zacząć. Mam nadzieję, że to dopiero początek
@Iketso – Nie, chodzi w 100% o pieniadze. PR to nic innego jak tylko jeden z elementów zarabiania hajsu na idiotach. No bo jasne że kupie ten tytuł, przeciez zrobiły to takie fajne chłopaki!
Nie jestem przekonany, czy o miejsce wśród najlepszych gier 2020 roku może walczyć tytuł, który wypuszczono w – nie bójmy się używać tego określenia – early accessie. Jako konsument czuję się oszukany przez CD Projekt i jak najbardziej uważam, że UOKiK powinien dobrać się firmie do tyłka. Co do zwrotów: na pieniądze z GOG czekam już trzy tygodnie – następnym razem zamiast „wspierać polską firmę” wybiorę Steam.
Ładnie…
Hah, a ja cały czas się zagrywam w CP2077 i mam z tego duży ubaw. Pozdrawiam płaczków i konsolowców <3
@LordPoland PR dla UOKiK. Nie wiem czemu myślisz, że bycie pod ostrzałem mediów, graczy i Bóg wie czego jeszcze jest dobrym PR-em dla CDPR.
Mathiis graj na zdrowie, ja czekam na ps5 i tam zagram, teraz zbyt wiele nerwów straciłem o rzygam ta grą. plus nie ma w niej nic odkrywczego wszystko to już było i nawet lepiej zrobione gdzie indziej. fabuła i postaci i miasto trochę ratują te grę, ale za cała resztę niech obrywa cedep jak najbardziej.
No to co, odczekać i wniosek na podstawie dostępu do informacji publicznych. A może się doczekamy w przyszłości DLC/Patcha z questem, aby zinfiltrować jakieś Corpo w podobnej aferze, a zatrudni do tego nas wcielony do gry prezes UOIKIKu?
@Hagan: Co do tej Pasji – z punktu widzenia katolika, z początku myślałem, że ta misja to jazda właśnie po religii i niezbyt mi się to podobało, ale po zakończeniu questa stwierdziłem, że nie było w tym nic profanującego. Twórcy bardzo poważnie potraktowali ten temat i podeszli do tego z szacunkiem, nie pozostawili żadnego komentarza, a jedynie zmusili do refleksji nad kwestią handlowania świętością. Moim zdaniem w tej misji nic nie godziło w katolicyzm ani żadną inną religię.
@Hagan|Jak już wyczerpiesz limit szczęścia i odbijesz się od kilku zadań pobocznych niemożliwych do ukończenia z powodu kuriozalnych błędów w stylu zablokowanej możliwości wyciągnięcia broni (!), to koniecznie wróć i potwierdź, czy nadal tak dobrze się bawisz.
Ojciec Vateusz już zapomniał, jak mówił, że gry to polskie dobro narodowe. Ale tak to bywa jak urzędom każą szukać oszczędności, to nie ma czasu na sentymenty – tylko szukamy forsy wszędzie, tylko nie u siebie.
Oho PiS sięga po nowe źródła kasy. Nowe podatki to widać za mało.
Chciałoby się napisać „AHAHA”, ale to się już robi nudne, więc dodam tylko|Oby każde ściemniające studio czekały takie problemy.
do dupy z tą grą, te bugi to tam pół biedy, ale braku fabuły, braku klimatu i braku wizji wybaczyć nie można. a, no i obiecywali RPG, a zrobili GTA: Cyborgi
@Hagan- „kod do drzwi, 2137, uważam że nie było potrzeby zadowalać ateistycznych gimbusów”? Możesz rozszerzyć, bo moje jedyne skojarzenie z tym kodem to: https:avp.fandom.com/wiki/2137 .
@Yemeth pomyliły ci się gry, post mówi o cyberpunku 2077, a nie cyberpranku 2069…
A co jeśli pracownicy specjalnie wypuścili taki a nie inny produkt po to by dokopać zarządowi, który znęcał się nad nimi przez ostatnie lata?
@Hagan A ja uważam, że to głupie uważanie. Nie ma świętych krów, ludzie nigdy nie są bez wad. I czynienia z ludzi, podkreślę ludzi, wyidealizowanych posągów jedynie szkodzi. Złe też jest bezkrytyczne patrzenie w przeszłość, jakkolwiek chwalebna ona nie jest, bo sama w sobie jest mało wartościowym i nieosiągalnym celem. A z samozachwytu, nauki na przyszłość czy teraźniejszość nie wyciągniemy, jedynie będziemy powtarzać te same błędy. Aha, no i Kościuszko ostrzegał przed kształceniem młodzieży przez kościół.
@mapokl „Kościuszko ostrzegał przed kształceniem młodzieży przez kościół. ” Wzorem dla siebie jest człowiek który dał się sprowokować do powstania kościuszkowskiego i skutkiem był III rozbiór Polski. Ale oj tam, oj tam grunt, że krytykował kościół.
@arturdzie Mam wrażenie, że jakimś cudem przeczytałeś tylko ostatnie zdanie. To była odpowiedź, do tego, że o pewnych postaciach można mieć tylko dobre zdanie, jako przykład był wymieniony Kościuszko jak i Jan Paweł II. Stąd i cytat o kształceniu młodzieży przez kościół, bo to jedno z efektów działań JP2 (odbiegam od oceny). Co do rozbiorów to nastąpiły one w wyniku powolnego upadku gospodarczego i politycznego Polski trwającego już dłuższy czas oraz faktu, że dla szlachty ważniejsze były włości niż Polska.