rek
rek

„Wiedźmin” Netfliksa: Henry Cavill wraca po kontuzji, premiera drugiego sezonu może się nieco opóźnić

„Wiedźmin” Netfliksa: Henry Cavill wraca po kontuzji, premiera drugiego sezonu może się nieco opóźnić
Czekacie?

Dyskusji i kłótni na temat pierwszego sezonu nie ma końca i choć generalnie widzom produkcja ta przypadła do gustu, niektórzy fani do dziś pozostają nieprzejednani. Szansę to zmienić ma kontynuacja serialu, ale prace nad nią przebiegają w skrajnie niesprzyjających warunkach. Przez większość 2020 szyki twórcom krzyżowała pandemia (COVID-em zakaziła się zresztą część ekipy), wstrzymując zdjęcia i w konsekwencji prowadząc do zmian w obsadzie.

Gdy wszystko wydawało się iść po myśli Netfliksa, kontuzji na planie doznał w grudniu odgrywający główną rolę Henry Cavill. Jak donosi Redanian Intelligence, aktor wrócił w końcu do formy, dzięki czemu mógł powrócić do prac nad serialem.

Kolejne opóźnienie nie pomogło jednak w organizowaniu grafiku, dlatego zdjęcia przeciągną się do marca zamiast zakończyć się w lutym, jak to do niedawana planowano. Według portalu sprawi to, że drugi sezon „Wiedźmina” zadebiutuje dopiero jesienią. Wcześniej donoszono zaś o możliwej premierze w sierpniu.

rek

21 odpowiedzi do “„Wiedźmin” Netfliksa: Henry Cavill wraca po kontuzji, premiera drugiego sezonu może się nieco opóźnić”

  1. Tak coś czuję, że premiera i tak będzie w grudniu. Wydaje mi się, że mają mało czasu na obróbkę materiału, jeśli mówią cokolwiek o jesieni.

  2. Zaraz to oryginalnie miał być w połowie 2021 a teraz po rocznym opóźnieniu wyrobią się na jesień?

  3. Kurde, długo przechodził tego Cyberpunka 😀

  4. @Pyonec|Nigdy nie mówiono o połowie 2021 przed pandemią. Nie podawano nawet jakiejkolwiek przybliżonej daty premiery.

  5. Mam nadzieję, że w nowym sezonie lepiej będzie się prezentowała magia i większy budżet pozwolił autorom na większy rozmach i epickość w niektórych scenach. W pierwszym sezonie braki te było widać, zwłaszcza w bitwie o Sodden.

  6. Niech oni to dadzą jeszcze w tym roku. Coś z Wiedźmina musi być.

  7. Ja nie czekam. Dla mnie serial nie jest w ogóle ciekawy. Z mojego punktu widzenia tym co było największą siłą Wiedźmina to mistrzostwo pióra A. Sapkowskiego (które jednak wzniosło się na prawdziwe wyżyny dopiero w Trylogii Husyckiej) i humor/odniesienia, które w dużej mierze zdolny był zrozumieć tylko polski 'native speaker’. Serial jest tego całkowicie pozbawiony. Szczerze mówiąc osobiście do dziś nie rozumiem fenomenu Wiedźmina za granicą, ale widocznie wystarczy im, że jest to inny klimat niż np. w LOTR.

  8. @Rad14|w sumie też zastanawiałam się nad tym fenomenem poza polską, ale początkowo zwalałam to na sukces gry. dopiero serial wiedźmina uświadomił mi w czym tkwi problem: gra oraz saga, pozbawione polskiego humoru, celują w innych odbiorców. gra trafia to typowego białęgo męskiego gracza szukającego „nieco” burdnej historii, ale jednak mocno sztampowej. saga natomiast, jak odrzeć ją z humoru, jest po prostu opowieścią o tolerancji, akceptacji i determinacji. o próbie przezwyciężania trudności.

  9. … serial poszedł własnie tą drugą ścieżką, skupiając się na trudnościach bohaterów oraz ich walce o akceptacje (czy to ze strony społeczeństwa, czy siebie nawzajem). własnie dlatego mimo że absolutnie nie trafił w target gry, to tak idealnie siadł w zachodnim społęczeństwie (które na szczęście jest coraz bardziej tolerancyjne i swiadome takich problemów), w konsekwencji popularyzując samą sagę pisaną (co nie udało się grom, gdyż ich odbiorcy trakotwali te książki jako średniaka na licencji gry redów)

  10. a co do samego serialu, mimo paru potknięć (cahir, co oni z tobą zrobili ;-; i ten doppler z dupy xd) ma u mnie wielki kredyt zaufania. czekam więc z niecierpliwością jak hissrich to dalej pociągnie, ale jestem dobrej myśli.

  11. „Szansę to zmienić ma kontynuacja serialu” – co to za zdanie?

  12. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:04

    @Dominoo Co Ty masz z białymi mężczyznami? Nie rozumiem z kolei tego fenomenu, gdzie przede wszystkim kobiety, jadą po białych, tak jakby biali byli komuś coś winni albo że gdzieś jest lepiej pod względem tej całej tolerancji, niż na Zachodzie. Pyta się w TVN jakiegoś murzyna (o, zabronione słowo, a to normalne określenie, my nie mieliśmy niewolników i u nas murzyn nie ma jako tako w sobie złych konotacji), czy nie spotyka się z rasizmem, i jaki szok u dziennikarzyny, gdy usłyszy że nie. A teraz weź sobie

  13. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:05

    obejrzyj sobie może to https:www.youtube.com/watch?v=3D78SbL-S-I po czym dalej twierdź, że stają się tolerancyjni… W grę grają na całym świecie. Widziałem komentarze na temat tej gry z każdego możliwego zakątku świata, więc skąd przypuszczenie, że gra trafiła tylko do białych mężczyzn, a nawet jeśli, to co w tym złego? Nie widzę problemu, nie każdy film czy gra jest dla każdego. Co powiesz w takim razie na Black Entertainment Television, które jest tylko dla czarnych? Poza tym nie znasz chyba USA, tam l

  14. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:06

    ludzie generalnie mieszkają w swoich dzielnicach. W Chicago, gdzie mieszka Tim, mówi on o tym, jak jedna dzielnica jest biała, druga czarna, kolejna azjatycka. Muzułmanie dalej biorą sobie po kilka żon, bo dla nich ważniejsze jest ich prawo. Tam jest teraz rasizm wobec białych. Jak np. biali ludzie mają odebrać, że oni MUSZĄ nosić maseczki, a „kolorowi” (tak się ich dosłownie nazywa w USA) mogą ale nie muszą, ze szczepionką tak samo. USA to nie tolerancyjne państwo, a teraz już w ogóle.

  15. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:07

    A słowa „Niemcy” i „obozy” w tym samym zdaniu raczej nie wróży dobrze. Tak, w Niemczech zamkną ludzi za, ponoć, nagminne łamanie zasad Covid. My tu w Polsce mamy relatywnie dobrze, bo jeszcze wolno wychodzić, a ludzie nie mogą wytrzymać w domach tyle miesięcy, a przedłużają to w nieskończoność. WHO mówi, że lockdowny tylko jaki ostatni środek, a nie ogólnie, a tak jest na tym jakże tolerancyjnym Zachodzie. Imigranci biją się z innymi imigrantami, we Francji po ulicach sobie chodzili z Famasami,

  16. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:07

    czyli karabinami automatycznymi używanymi przez wojsko francuskie. Tyle dają zakazy broni. Słowa Whiteness czy Multiracial Whiteness, wymyślone przez jakąś babkę, uznającą się za Latinox, czyli bezpłóciowca, ale spoko Domino, białych można obrzucać błotem. Nie możemy mieć gier dla białych. Inni dla siebie tak. Co za bezsens. Zresztą to rynek decyduje, skoro większością są biali, to będą tworzyć gry dla białych, sami twórcy doskonale wiedzą, że łatwiej się utożsamiać z bohaterem swej rasy.

  17. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:10

    Póki co, takie seriale, co na siłę się tam wkłada reprezentację i inne tego typu bzdety a nie myśli w ogóle o historii czy character development niestety siada. Dlatego te seriale jak Dr Who czy Batwoman (szczególnie sezon 2) siadają i nie trafiają do nikogo. Tolerancja owszem, ale nie kosztem białych, a właśnie tak to sobie wyobraża partia Demokratów w USA i CNN, które przestało w ogóle mówić prawdę tylko sieje propagandę, i to tak zakłamaną, że Tim Pool ma większą oglądalność i CNN się o to indyczy.

  18. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:20

    A gnojenie konserwatystów na każdym kroku, wyolbrzymiane tego Kapitolu jako jakiegoś przewrotu, czym to kompletnie nie było (ale jak Antifa z Blm atakowały Sąd federalny w Portland i palili budynki policji, plus palili i rozwalali i kradli i mordowali przez 7 ostatnich miesięcy i dalej to robią, to spoko, mostly peaceful protests), wyłączanie Parlera, do tego stopnia że nawet serwery im nie są udostępniane to już jakiś faszyzm. Strony konserwatywne to samo, a białą supremację widzą wszędzie.Ach, tolerancja.

  19. Fallschirmjager 20 stycznia 2021 o 15:26

    Dominooo, nie mów więcej, że USA jest tolerancyjne, ani Zachód, bo w UK muzułmanie cieszą się większą swobodą, aresztują cię za „wrongthinking”, czyli złe myślenie, co to ma być? We Francji strajki, w Niemczech też, protestują przeciwko byciu zamkniętym jak zwierzęta i pałuje ich policja. Coś mi to przypomina, jeszcze 40 lat temu w Polsce mieliśmy coś podobnego. Dobrze o tyle, że w naszej konstytucji zabroniony jest nie tylko nazizm ale komunizm też, który się szerzy teraz w Commierica. Covunizm.

  20. @Dominoo O czym ty piszesz, serio myślisz, że sukces za granicą to efekt „tolernacji” itp. dyrdymałów.| Oświecę Cię zatem jak to wygląda.|Od jakiegoś czasu wystarczy, że do filmu/serialu da się brutalność, przekleństwa i cycki i już mamy kandydata na sukces. Bo wtedy już można mówić o dorosłym kinie, realizmie i tego typu rzeczach. Dlatego właśnie wykastrowanie całego książkowego uniwersum nie miała wpływu na sukces.

  21. Fallschirmjager 21 stycznia 2021 o 12:12

    Serial jest po prostu kiepski, pozmieniali wszystko na siłę i sugerowali się społeczeństwem USA, oczywiście aktywizm, bo bez tego dziś nie mogą praktycznie stworzyć niczego. Dlatego to jest tylko Witcher (AS brał jedynie kasę i nie współuczestniczył), Wiedźmin nigdy. Ponoć humor sprowadza się w głównej mierze do słowa „f*ck” ale wiem, że zniszczyli relację ojcowską między Geraltem a Ciri, dobór aktorów (Tylko główny bohater jest ok). Co się dało, to zniszczyli, łącznie logiką świata (elfy złe; pocolor nie).

Dodaj komentarz