
Gamingowy tablet Acera. I smartfon też. [WIDEO]
![Gamingowy tablet Acera. I smartfon też. [WIDEO]](https://staging.cdaction.pl/wp-content/uploads/2025/03/6bba3019-abdd-4a8c-9f98-50f25c6d2cc5.jpeg)
Pierwsza sprawa to wygląd. O gustach się nie dyskutuje, więc dyskutować nie będę. Prócz tego mamy jednak obudowę z aluminium, czterordzeniowy procesor Intel Atom x7 Z8700, 2 GB RAM-u, 64 GB pamięci flash (z możliwością rozszerzenia o 128 GB kartami microSDXC) czy moduł Wi-Fi zgodny z 2×2 MIMO (może na raz korzystać z dwóch strumieni danych – o ile połączy się z routerem, który to obsługuje).
Ośmiocalowy ekran ma niezbyt często stosowaną rozdzielczość 1920 x 1200, jest w stanie wyświetlić 100% barw standardu NTSC, a dzięki Predator ColorBlast zapewniać ma super jakość obrazu z możliwością wyboru kilku profili. Wokół niego rozmieszczono baterię czterech głośników (Predator Quadio, wspomaga go Dolby Audio) oraz dwa napędy Predator TacSense, które mają dostarczać znacznie lepszych wrażeń dotykowych, niż zwykłe silniczki wibracyjne (oczywiście o ile dany tytuł będzie je obsługiwał).
Całość jest zamknięta w obudowie o wymiarach 218 x 127 x 8,7 mm, ważny 350 gramów i w USA została wyceniona na 299 $ – w tej cenie jest także gra Asphalt 8 z 320 000 kredytów o wartości około 50 $. Do Polski model ten powinien trafić w październiku, a cena w Europie wynosi 349 euro (czyli po obecnym kursie około 1475 zł).
A co ze smartfonem? Dostanie ekran o przekątnej 6” i rozdzielczości FHD (albo WQHD), dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Heli X20, 4 GB pamięci RAM i aparat 21 Mpix. Ceny ani dostępności Predatora 6 nie zdradzono.
Pytanie tylko, czy tworzenie mobilnego sprzętu gamingowego pracującego pod kontrolą Androida ma w ogóle sens? I czy takie urządzenia nie powinny mieć jednak jakiś fizycznych przycisków i d-padów?

Czytaj dalej
9 odpowiedzi do “Gamingowy tablet Acera. I smartfon też. [WIDEO]”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Doliczyć trzeba jeszcze cło, VAT i podatek od nowości. Myślę, że będą ten tablet sprzedawać po 1999. I moim zdaniem nie ma to sensu, szczególnie że brak wzmianki o długości pracy na baterii pod pełnym obciążeniem.
Cena w euro zawiera już (w każdym razie powinna) wszystkie podatki i cła. Co najwyżej dojdzie bufor na wahania kursu złotówki, więc 1999 zł nam nie grozi, prędzej będize to 1499 zł.
„Pierwsza sprawa to wygląd. Nie będę o tym dyskutował”
„Gamingowy” Tablet. Brzmi śmieszniej niż wygląda
Gamingowy tablet ma szansę się przyjąć – ale jest jeden warunek: musi więcej wychodzić odpowiednio zaawansowanych graficznie gier. Obecnie to strzał w stopę. Po co kupować gamingowy tablet, skoro tablet o połowę tańszy daje radę z wszystkimi grami na Androidzie. Mam Della Venue 8 za 499zł (dwurdzeniowy Intel Atom Z2560 @2Ghz, 2GB RAM, grafika PowerVR) i mogę bez problemu grać na nim w wszystko ,nawet można grać na emulatorze PSP, choć tu już nie we wszystkie gry.
Zawsze mnie bawią te „gamingowe” tablety, smartfony itd. i bajki, o tym że mega potężny procesor z nowego smartfona zmiecie konsole i PC’ty z rynku, z jednego prostego powodu który podał kolega Sejman czyli gry. Co z tej mocy skoro gier naprawdę zaawansowanych graficznie które tę moc mogłyby wykorzystać jest tyle ile palców u obu rąk, albo nawet jednej, reszta to popierdółki free to play do nabijania kiesy za mikropłatności. Cukierkowe sagi, farmy, tamagochi itd. królują i nic tego na razie nie zmieni.
„Gamingowy” tablet bez przycisków zawsze będzie dla mnie tylko tabletem, ja kupiłem JXD S7800b, tablet 7″, 4×1,6GHz procesor, 2GB RAM’u i mogę grać we wszystko w dodatku na fizycznych klawiszach…|Aha, nowy 550zł, używany 300zł, dziękuję, dobranoc.
Pad rozwiązuje brak przycisków o ile urządzenie posiada OTG. A co do gameingowych tabletów, myślę że NVIDIA już pokazała że można…
Tylko jak na tym grać w FPS-y? 😛 I w ogóle w jakieś normalne gry, biorąc pod uwagę, że to urządzenie działa na Androidzie?