
Nintendo Switch: Problemy ze szwankującym lewym Joy-Conem rozwiązane

W czasie ogrywania Switcha w trybie stacjonarnym użytkownicy zaczęli zgłaszać dużo problemów z nagminnie gubiącym sygnał lewym kontrolerem. Nintendo poinformowało, że usterka jest im znana i wzięło się do pracy nad wyeliminowaniem jej.
Okazało się, że wszystkiemu winna jest wewnętrzna konstrukcja lewego kontrolera. Joy-Con jest szczególnie czuły na różnego rodzaju zakłócenia radiowe – ot, choćby na te pochodzące z mikrofalówek czy nawet akwariów. Wszystkie odesłane na reklamację egzemplarze są naprawiane w bardzo prosty sposób. Wystarczyło… umieścić w odpowiednim miejscu kawałek pianki z elementami miedzi i niklu, by problem przestał istnieć.
Jak informuje portal CNET, nowe Joy-Cony pozbawione są już tej usterki.
Poniższe zdjęcia przedstawiają otwarty kontroler przed i po naprawie. Wspomnianą piankę znajdziecie w prawym dolnym rogu kontrolera.
Przed
Po
Źródło zdjęć: Sean Hollister, CNET.com

Czytaj dalej
15 odpowiedzi do “Nintendo Switch: Problemy ze szwankującym lewym Joy-Conem rozwiązane”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Lewy joycon po przełączeniu Switcha w tryb stacjonarny zaczął miewać problemy z łącznością z konsolą. Nintendo znalazło rozwiązanie, a okazało się ono dość… banalne.
„Jeśli coś jest głupie, ale działa… to nie jest głupie…” (~ autor nieznany)
Zgłaszać, a nie raportować. Zgłaszać.
To teraz każdy musi sam sobie wymienić czy jakaś akcja serwisowa
@Makintosh|Jeśli COŚ WYGLĄDA głupio, ale działa, to nie jest głupie. Tylko w taki sposób, to powiedzenie ma sens, bo jeśli coś jest głupie, to po prostu takie jest i tyle.
@Aldon:|W moich okolicach używa się obu wersji tego powiedzenia 😉
@Aldon https:pl.wikiquote.org/wiki/Prawa_Murphy’egoUzupe.C5.82nienie_praw_Murphy.E2.80.99ego
„Wspomnianą piankę znajdziecie w prawym dolnym rogu kontrolera.” – w nowych joy conach też będzie.
@spamer – Co do praw Murphy’ego jestem za tym żeby tylko nie traciło się gwarancji za grzebanie w konsoli czy padach.
Ktoś wie może gdzie taką piankę dostać? Support komputronika wymaga wysłania całej konsoli na nawet 28dni żeby to naprawić, a wygląda na coś co można sobie samemu zrobić w 5 minut. Pomijając już wspaniałe opinie jakie zbiera ich obsluga klienta w internetach…
@dabro90 ” Support komputronika wymaga wysłania całej konsoli na nawet 28dni żeby to naprawić” – dwa tygodnie trwa w serwisie. Dłużej jak polski serwis Nintendo naprawia za granicą. Przy wymianie joy cons to od ręki wysyłają. Licz że wysyłasz do komputronika, a oni po stwierdzeniu wady do nintendo serwisu, a oni z powrotem do komputronika, a od nich do ciebie. Gwarancja to niekiedy 1 u Nintendo 2 rok w sklepie. U Sony to najpierw do nich wysyłasz a po 1 roku kontakt ze sklepem. Szybciej wyślij do N serwisu.
@dabro90 wysyłając do komputronika przesyłka jest za darmo. Nie ponosisz kosztów o ile będziesz miał wypełniony formularz reklamacyjny z numerem reklamacji. Z automatu idzie przez ich stronę. Serwis mają jeden tylko sklepów więcej.
@cali: Tak czy siak, nie uśmiecha mi się wysyłanie całej konsoli na prawie miesiąc, skoro wada jest znana i wystarczyłoby wysłać sam lewy joycon. Mam pro kontroler więc mógłbym sobie spokojnie grać przez ten czas, a onie niech sobie z tym lewym joyconem się bawią choćby i te 28 dni. Co masz na myśli przez wysłanie do N serwisu? W Polsce z tego co mi wiadomo takowego nie ma? Wydaje mi się że to jest zwykła pianka ESD w jaką pakują chociażby karty graficzne ale nie jestem pewien.
@dabro90 „wystarczyłoby wysłać sam lewy joycon” – pewnie nie mają jak sprawdzić bez konsoli, a na PC to na razie nie ma jak. „Co masz na myśli przez wysłanie do N serwisu?” – odział istnieje na Polskę i to oni dostają informację lub sprzęt a potem serwis N dostaje zlecenie.
@dabro90 „Wydaje mi się że to jest zwykła pianka ESD w jaką pakują chociażby karty graficzne ale nie jestem pewien.” – każdy materiał który izoluje tylko żeby wypełnił miejsce żeby nie latało w środku. – Tym sposobem tracisz gwarancję na Joy Cons. Nie wiem jak długo masz zamiar grać ale nie wiadomo jakie jeszcze mogą wystąpić problemy na przestrzeni lat. To po przeróbce czeka cię zakupu nowych Joy Cons bez wymiany na gwarancji w razie problemów.