
Rynek PC w 2016: To już pięć lat spadków

Spadki są już jednak symboliczne, a wiele firm jest na plusie.
Według danych udostępnionych przez firmę IDC sprzedaż pecetów w ostatnim kwartale 2016 roku była już tylko o 1,5% niższa niż rok wcześniej i wyniosła na świecie 70,2 mln urządzeń:

W dodatku wyniki te są znacząco lepsze niż za cały 2016 rok:

Jeśli te trendy się utrzymają, w 2017 roku pecetów w końcu sprzeda sie więcej niż rok wcześniej.

Czytaj dalej
16 odpowiedzi do “Rynek PC w 2016: To już pięć lat spadków”
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Rynek PC – TOP 5 firm. Nie ma opcji żeby podać prawdziwe dane. To tak jak badanie rynku, do 1000 osób badanych. Serio PC może sprzedawać każdy kto figuruje np. u nas w KRS. Platforma o specyfikacji dowolnej, nazwa PC ogólnie ale różnych firm tak zwane składaki lub tak zwane marki nieznane z nazwą firmy sprzedającą i produkującą. Others – to nie wszystkie, nie ma opcji bo nie wszystkie są brane w tym badaniu. Top 5 firm spadek czy wzrost wystarczy popatrzeć co oferują i w jakiej cenie.
Jesli polityka Sony i Microsoftu dalej bedzie pro, to pecetow sprzeda sie jeszcze wiecej :]
@cali Dlatego Al podaje takie dane, jakie jest opcja, by podac. A to, ze nie widac tendencji spadkowej w ilosci pecetowych konwersji gier multi-konsolowych (tak mi sie wydaje, chetnie zobaczylbym takie statystyki) swiadczy o tym, ze jest raczej spoko.
@SolInvictus – dla graczy te dane nic nie znaczą. Patrz taki dell seria alienware dla graczy to niewielki segment ich sprzedaży, XPS to nie uniwersalny tylko dla osób pracujących gdzie wymagany jest mocny PC. Latidiute to do biznesu z kartami Intela. Inspirion mocny CPU, OEMowy GPU, bez szału dla graczy.
PC to nie tylko komputery np. notebooki i inne.
@cali Nikt nie powiedzial, ze ma to miec znaczenie dla graczy i traktowac o komputerach stricte pod gaming. Inna sprawa, ze ow spadek sprzedazy danych firm moze byc po czesci spowodowany wieloscia internetowych poradnikow i jutubowych filmow o skladaniu peceta. To zawsze pelna wolnosc wyboru i oszczednosc w porownaniu z oferta firm handlujacych gotowcami. A juz tym bardziej tych wiekszych.
Nie ma co się dziwić. Zastój. Każdy kto kupił PC za 4-5 tyś dwa lata temu,albo w sumie nawet 3. Nie musi kupować nowego . Za rok podbiję im zyski ;P Tylko wkurzę się, jak kupię PC na lata, a pół roku później, nagle wyjdą jeszcze lepsze hiper karty , a gry pójdą z wymaganiami ostro do góry ;D
@toyminator|Dokładnie. 4 lata temu wywaliłem konkretną gotówkę na równie konkretny sprzęt i, zgodnie z założeniami, do dziś nie mam problemów z wydajnością. Za jakiś rok zapewne przerzucę się na coś z 1080 na pokładzie, ale to raczej ze snobizmu, niż faktycznej potrzeby. Jest dobrze – pamiętam czasy, gdy wymiana sprzętu co równe dwa lata była niemalże koniecznością.
W grudniu kupilem dobry PC pierwszy od 2006 r ale ten stary przeszedl totalny upgrade kilkanascie razy tylko obudowe ma ta sama wiec kupilem ze 3 co najmniej 🙂
@Lachu1 Ja też po 10 XD Tylko, że na i3 6100 + GTX 1050 TI.
@Lachu1 Proponuje rozłożyć rozbudowę na dłuższy okres czasu. W maju kupiłem prawie całą nową jednostkę z i5 6600k, a teraz kupiłem rx 480.
komputer jest tylko jeden – stacjonarny. 🙂
Typy komputerów osobistych – desktop, laptop, netbook, palmtop, tablet. |stacjonarne: stacja robocza, desktop, nettop|przenośne: laptop, ultrabook, netbook, tablet, Tablet PC, Ultra-Mobile PC, palmtop|Komputer – najczęściej bazuje na tej samej technologi co stacjonarne i mobilne lub systemowej (wiele definicji)|Osobisty – najczęściej używany przez jednego użytkownika lub wielu (najczęściej rodziny) – w zakresie domowym – w zakresie biurowym czy gospodarczym ma inną interpretację.
Ja swój komputer nr 2 kupiłem 14 grudnia 2009 roku… i zamierzam niedługo wymienić, czekam tylko na kasę, no i aż ramy ddr4 16×1 to będzie bardziej norma, niż nowość… czyli tak pół roku, rok.
F3iN |Na twoim miejscu poczekalbym z wymiana do premiery Scorpio i jeszcze z pol roku. Trudno powiedziec, co to bedzie za sprzet i jak wplynie na rynek gier. Ow moze Prosiaka zmasakrowac i zaoferowac next-genowa grafike (wtedy porty na pieca beda ze Scorpio), a moze tez jego wzorem pozytkowac swoja moc na 4K. Pierwsza opcja jest malo prawdopodobna. MS i Sony nie oplaca sie zaczynac wojny sprzetu – kosztowny wklad w postep, zly PR, komplikacje dla devow. Lepiej bic sie exami. A ramiki teraz ida w gore.
@F3iN – ddr4 16×1 – tylko część gier ma takie zalecane wymagania co zwiastuje w przyszłości normę. RAM to najprostszy upgrade komputera o ile płyta główna pozwala. Lepszy pomysł to dual ddr4 8×2 bo było by szybciej. Z wyprzedzeniem to nie zawsze można zagadnąć jeśli chodzi o CPU i GPU o tyle RAMY są prawie minimalne różnice (mało znaczące w grach), ważna jest ich pojemność nie szybkość. Przy ddr3 i dysku SSD będzie nawet szybciej niż przy dd4 i HDD np. przy wczytywaniu tekstur czy map.